موسسین فروشگاه آیدین الکترونیک از سال ۱۳۶۴ کار خود را در زمینه تولید و تامین لوازم، قطعات و دستگاه‌های الکترونیکی و برقی آغاز کردند. بخش بازرگانی شرکت در سال ۱۳۶۹ در راستای تقاضای بازار داخل کشور شروع به واردات و تولید تجهیزات و دستگاه‌های الکترونیک از کشور ترکیه کرد. در ادامه فعالیت، اقدام به گسترش منابع تامین و تولید قطعات و تجهیزات الکترونیک خود نمود و با تولیدکنندگان مربوطه در کشورهایی همچون‌: مالزی‌، سنگاپور‌، تایوان و چین قرارداد‌هایی را به امضا رساند. همچنین فعالیت مستمر در این عرصه و کسب تجارب مفید‌، زمان‌بندی مناسب و دقت در تولید و واردات کالاهایی با کیفیت بالا به جهت ارزش نهادن به مصرف‌کننده کشور عزیزمان، اعتبار ما را روز به روز افزون نمود‌. حال درصدد هستیم تا با همین رویکرد دامنه بازار خود را در داخل کشور گسترش‌داده و گام مثبتی برای تولید و واردات که مطابق استاندارد‌های روز دنیا باشد برداریم تا نیاز موسسات‌، کارخانه ها‌ ، کارگاه‌های تولیدی، سازمان‌ها و نهاد‌ها و دیگر اصناف فعال کشور تامین گردد.

آیدین الکترونیک در بدو ورود تکنولوژی led به بازار جهان با حضور در کارگروه سابا فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمود و تحقیقات و تولید خود را در این زمینه به مرحله اجرا رساند‌. شرکت توانست با استفاده از مهندسین و علم روز دنیا اختراعات و تولیداتی در زمینه محصولات روشنایی led انجام دهد و این محصولات را به وزارت نیرو و ارگان‌های دولتی ارائه نماید.

فروشگاه آیدین الکترونیک هم اکنون آماده ارائه طرح‌های توجیهی فنی و اقتصادی طراحی‌، ساخت و اجرای سیستم‌های فوق کم‌مصرف led برای ادارات‌، کارخانجات و مکان‌های عمومی با کیفیت بسیار بالا مطابق با استاندارد‌های اروپا و آمریکا است.

آیدن الکترونیک افتخار همکاری با سازمان‌ها و شرکت‌های بسیاری را کسب کرده است که به شرح زیر هستند:
راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران‌، وزارت نیرو‌، برق منطقه‌ای تهرانپارس، برق منطقه‌ای بوعلی تهران، شرکت توزیع برق تهران بزرگ‌، وزارت نفت‌، پالایشگاه فجر جم‌، شرکت ایران خودرو‌، صنایع الکترونیک ایران‌، شهرک صنعتی کاوه‌، فرودگاه بین‌لمللی امام‌ خمینی و فرودگاه‌مهرآباد‌‌‌، شرکت معادن سرمک‌، تراکتور سازی تبریز‌، شرکت توزیع تهران (معاونت شمال شرق) و غیره را دارد.
همچنین شرکت تفاهم نامه‌هایی در زمینه تحقیقات و گسترش استفاده از تکنولوژی led با مناطق ۲۲گانه شهرداری‌های شهر تهران و شهرستان‌ها به امضا رسانده است.