موسسین شرکت پیشتازان تجارت تراشه از سال ۱۳۶۴ کار خود را در زمینه تولید و تامین لوازم، قطعات و دستگاه های الکترونیکی و برقی ،با نام تجاری آیدین الکترونیک آغاز کردند. بخش بازرگانی شرکت در سال ۱۳۶۹ در راستای تقاضای بازار داخل کشور شروع به واردات و تولید تجهیزات و دستگاه های الکترونیک از کشور ترکیه کرد .در ادامه فعالیت، اقدام به گسترش منابع تامین و تولید قطعات و تجهیزات الکترونیک خود نمود و با تولیدکنندگان مربوطه در کشورهایی همچون : مالزی ، سنگاپور ، تایوان و چین قرارداد هایی را به امضا رساند. همچنین فعالیت مستمر در این عرصه و کسب تجارب مفید ، زمان بندی مناسب و دقت در تولید و واردات کالاهایی با کیفیت بالا به جهت ارزش نهادن به مصرف کننده کشور عزیزمان، اعتبار ما را روز به روز افزون نمود . حال درصدد هستیم تا با همین رویکرد دامنه بازار خود را در داخل کشور گسترش داده و گام مثبتی برای تولید و واردات که مطابق استاندارد های روز دنیا باشد برداریم تا نیاز موسسات ، کارخانه ها ، کارگاه های تولیدی، سازمان ها و نهاد ها و دیگر اصناف فعال کشور تامین گردد

شرکت در بدو ورود تکنولوژی led به بازار جهان با حضور در کارگروه سابا فعالیت خود را در این زمینه آغاز نمود و تحقیقات و تولید خود را در این زمینه به مرحله اجرا رساند . شرکت توانست با استفاده از مهندسین و علم روز دنیا اختراعات و تولیداتی در زمینه محصولات روشنایی led انجام داده این محصولات را در وزارت نیرو و ارگانهای دولتی استفاده نماید .

شرکت پیشتازان تجارت تراشه با برند آیدین الکترونیک هم اکنون اماده ارائه طرح های توجیهی فنی و اقتصادی طراحی ، ساخت و اجرای سیستم های فوق کم مصرف led برای ادارات ، کارخانجات و مکان های عمومی با کیفیت بسیار بالا مطابق با استاندارد های اروپا و آمریکا می باشد.

شرکت افتخار همکاری با راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، وزارت نیرو ، برق منطقه ای تهرانپارس، برق منطقه ای بوعلی تهران، شرکت توزیع برق تهران بزرگ ، وزارت نفت ، پالایشگاه فجر جم ، شرکت ایران خودرو ، صنایع الکترونیک ایران ، شهرک صنعتی کاوه ، فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه مهرآباد ، شرکت معادن سرمک ، تراکتور سازی تبریز ، شرکت توزیع تهران (معاونت شمال شرق ) و غیره را دارد.

همچنین شرکت تفاهم نامه هایی در زمینه تحقیقات و گسترش استفاده از تکنولوژی led با مناطق ۲۲گانه شهرداری های شهر تهران و شهرستان ها به امضا رسانده است.